Występy Górnych Nutek podczas uroczystości lokalnych i parafialnych 05.10.2015, 19:27

W czasie minionych wakacji członkowie zespołu ludowego „Górne Nutki” bardzo aktywnie uczestniczyli w próbach tańca i śpiewu. Przygotowywali się w ten sposób do uroczystości, które czekały ich w sierpniu i we wrześniu.

23 sierpnia 2015 r. dzieci po raz pierwszy występowały  podczas gminnych dożynek w Górnie. Z pomocą zespołu „Górnianecki”, a szczególnie p. Marianny Krzos, przygotowały i zaprezentowały piękny wieniec dożynkowy oraz kosz z owocami. Aktywnie uczestniczyły w dożynkowej Mszy Świętej, czytając modlitwę wiernych i niosąc dary. W dalszej części uroczystości, na stadionie gminnym, przedstawiły bogaty repertuar śpiewaczy i taneczny.

Dzieci chętnie brały też udział w ważnym wydarzeniu parafii w Górnie, jakim były misje. W strojach ludowych uczestniczyły w procesji i nabożeństwie fatimskim. Niosły różaniec i przygotowane samodzielnie bukiety kwiatów, które złożyły przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. W niedzielę 20 września 2015 r. niosły dary podczas Mszy Świętej i konsekracji świątyni.

27 września 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie członkowie zespołu zaprezentowali program z okazji Jubileuszu 50 lat Małżeństwa par z terenu naszej gminy. Jubilaci gromkimi brawami nagrodzili ich wytęp, a oklaskom tym nie było końca.

4 października 2015 r. w Gminnym Ośrodku  Kultury z siedzibą w Krajnie odbywał się Dzień Pieroga, gdzie także „Górne Nutki” śpiewały i tańczyły.

Podczas ostatnich uroczystości dziewczynki wystąpiły w nowych spódnicach i bluzkach oraz koralach zakupionych z funduszy przeznaczonych na ten cel przez Pana Wójta Gminy Górno i pozyskanych za wykonany wieniec oraz z kiermaszu palm wielkanocnych.

/Teresa Murawska/